Start
Wakacje w GOK
czwartek, 02 sierpień 2018
    Zajęcia wakacyjne 2018 już za nami. Gminny Ośrodek Kultury był organizatorem zajęć wakacyjnych dla dzieci  w wieku 6-12 lat z Gminy Bądkowo, trwających od 02 do 27 lipca 2018.  W tym roku chęć udziału w zajęciach zadeklarowało ponad 60-ro dzieci. Z uwagi na większą niż dotychczas liczbę uczestników, byliśmy zmuszeni podzielić chętnych na dwie grupy, z których każda miała dwutygodniowe zajęcia. Harmonogram zajęć i wycieczek był identyczny dla obydwu grup. Większość zajęć odbywała się stacjonarnie w sali widowiskowej oraz na powietrzu przed budynkiem GOK. Były to min.: zajęcia plastyczno-manualne, zabawy ruchowe przy muzyce, zabawy z wykorzystaniem różnych przyborów (piłki, hula-hop, skakanki, woreczki itp.), zabawy zorganizowane oraz gry,tj. piłkarzyki, cymbergaj, uni-hokej. Były także pogadanki profilaktyczne n/t uzależnień, rozwiązywania konfliktów, wyrażania emocji, akceptacji innych bez wzglądu na status społeczny oraz prace plastyczne związane z profilaktyką uzależnień.
     Podczas zajęć gościliśmy również Panią psycholog, która przeprowadziła ciekawe spotkanie dotyczące niewłaściwych zachowań w formie warsztatów. Dzieci dowiedziały się ponadto, w czasie wizyty przedstawicieli grupy ratowniczej, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz jak prawidłowo postępować w przypadku drobnych urazów i opatrywać rany. W ramach zajęć odbyły się dwie wycieczki połączone z warsztatami : do wioski chlebowej w Janiej Górze oraz do Rodzinnego Parku Rozrywki w Rogowie. Zajęcia wakacyjne dla dzieci zostały dofinansowane z Gminnego Programu Profilaktycznego. źródło GOK
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 02 sierpień 2018 )
V Dwumaraton Kujawski
czwartek, 02 sierpień 2018
   W sobotę, 28 lipca 2018 r. odbył się V już Dwumaraton Kujawski. Z dystansem 84 km zmagało się w tym roku 66 biegaczy, w tym 26 kobiet oraz 26-30 rowerów jednocześnie- naszą gminę reprezentowała Pani Maria Kozłowska, która pokonała odległość z Bądkowa do Zakrzewa. Trasa została wytyczona przez wszystkie gminy naszego powiatu. Pierwszy postój zorganizowano na boisku wielofunkcyjnym przy szkole w Bądkowie. Na miejscu, zawodników witał Wójt Gminy Bądkowo - Pan Ryszard Stępkowski wraz z pracownikami urzędu, którzy przygotowali mały poczęstunek, a na trasie maratończykom towarzyszył Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo - Pan Dariusz Skierkowski. W tym samym czasie zawodnicy z GLKS „Piast” w Bądkowie rozegrali mecz towarzyski. Wydarzenie miało na celu propagowanie idei sportu, zdrowego trybu życia oraz promocję naszego powiatu. MR
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 02 sierpień 2018 )
Komunikat
wtorek, 31 lipiec 2018
    W środę 1 sierpnia 2018 r. o godzinie 17:00 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych, wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach treningu emitowany będzie - dźwięk ciągły trwający jedną minutę.
Dwumaraton Kujawski
środa, 25 lipiec 2018
    W sobotę, 28 lipca na terenie powiatu aleksandrowskiego odbędzie się IV już Dwumaraton Kujawski. Trasa biegu tak jak w poprzednich latach wynosi 84 km i przebiega przez gminy powiatu.
    Bieg rozpocznie się i zakończy w Zakrzewie. Planowane przybycie maratończyków na boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym przewidziane jest na godz. 10:05.
    Wszyscy chętni mogą w każdej chwili przyłączyć się do zawodników w dowolnym miejscu na trasie albo biec w sztafecie bez konieczności uprzedniego zgłaszania udziału w imprezie.
Natomiast na boisku sportowym rozpocznie się trening zawodników z GLKS „Piast” Bądkowo.
Wydarzenie ma za zadanie propagować ideę sportu, zdrowy tryb życia i promocję naszego powiatu.
    Zapraszamy do udziału oraz kibicowania.

Szczegółowa trasa biegu:
GMINA ZAKRZEWO:
Zakrzewo ul. Dworcowa, ul. Radziejowska (DK266), ul. Włocławska (DK252), Lepsze, Siniarzewo, za kościołem w prawo a następnie w lewo drogą równoległą do DK252 w kierunku Słupów Dużych;
GMINA BĄDKOWO:
Słupy Duże, Bądkowo ul. Włocławska (DK252), ul. Wojska Polskiego (DK301), Żabieniec (DK301), Łówkowice;
GMINA WAGANIEC:
Niszczewy, przejazd nad Autostradą A1, skrzyżowanie z DK91, Zbrachlin, Waganiec;
GMINA MIĘJSKA NIESZAWA:
Miasto Nieszawa: ul. Warszawska, ul. Zjazd, ul. Kościuszki, ul. Sienkiewicza, Plac Kazimierza Jagielończyka, ul. Mickiewicza, przystań promowa, ul. Mickiewicza, ul. Toruńska;
GMINA RACIĄŻEK
Niestuszewo, Podzamcze, Raciążek: ul. Szkolna, ul. Zamkowa;
GMINA MIEJSKA CIECHOCINEK
Miasto Ciechocinek: ul. Bema, ul. Zdrojowa, ul. Kościuszki, ul. Tężniowa, ul. Poprzeczna, ul. Wołuszewska, ul. Kolejowa, Droga 266;
GMINA WIEJSKA ALEKSANDRÓW KUJAWSKI:
Droga 266, skrzyżowanie z DK 91, pod wiaduktem A1, Odolion, Stawki, Łazieniec ul. Edwarda Stachury;
GMINA MIEJSKA ALEKSANDRÓW KUJAWSKI
Miasto Aleksandrów Kujawski: ul.  Świstucha, ul. Wojska Polskiego, ul. Dworcowa, ul. Słowackiego, ul. Długa;
GMINA WIEJSKA ALEKSANDRÓW KUJAWSKI:
Ośno, Ośno Drugie, Plebanka, Ostrowąs;
GMINA KONECK:
Młynek, Koneck;
GMINA ZAKRZEWO:
Gęsin, Zakrzewo ul. Zielona, Radziejowska (DK266), ul. Osiedlowa, ul. Dworcowa;
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 27 lipiec 2018 )
Nowe targowisko
piątek, 20 lipiec 2018
   W dniu 26 czerwca 2018r. został dokonany odbiór inwestorski przedsięwzięcia pod nazwą „Przebudowa targowiska stałego „Mój Rynek” wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną”. Zakres prac obejmował m.in.:
 - budowę wiaty targowej o wym. 9,00m x 18,00m wraz z montażem stołów handlowych,
 - budowę 2 toalet dostosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych o łącznej powierzchni 11,30m2,
 - wyznaczenie niezadaszanych miejsc handlowych wyposażonych w stoły,
 - położenie na placu targowym nowej nawierzchni asfaltowej,
 - wydzielenie oraz oznakowanie miejsc dla pojazdów.
    Generalnym wykonawcą prac wyłonionym w drodze przetargu zostało Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Paweł Piekarski z Lubania. Koszt inwestycji wyniósł 357.930,00zł.
Inwestycja realizowana została przy udziale środków zewnętrznych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
     W dniu 16 listopada 2017r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie  budowy i przebudowy targowisk ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W gronie 15 wniosków, które zakwalifikowały się do otrzymania dofinansowania znalazło się targowisko w Bądkowie. Kwota dofinansowania projektu ze środków UE (wynosi 202.624,00zł). Obecnie trwa procedura weryfikacyjna wykonanego zadania ponieważ dofinansowanie ma charakter zwrotu części poniesionych kosztów w wyżej wymienionej kwocie.
     Naszym zdaniem nowe targowisko to dobra inwestycja służąca zarówno producentom jak i konsumentom, ponieważ  zostały stworzone odpowiednie warunki w których mieszkańcy mogą nabyć świeże produkty bezpośrednio u naszych lokalnych wytwórców. Nie bez znaczenia jest również budowa sanitariatów, które zastąpiły prowizoryczną kabinę typu „ToyToy”, która jest raczej dobrym rozwiązaniem na placach budowy czy przy obsłudze imprez masowych, jednak z pewnością nie powinna pełnić funkcji toalety publicznej.
    Modernizacja, a właściwie budowa nowego targowiska w Bądkowie jest przykładem innowacji inwestycyjnych w naszej Gminie. Pomimo wciąż dużych potrzeb w zakresie inwestycji drogowych, nasz samorząd stara się wychodzić poza pewne szablony. Ostatnią dużą inwestycją tego typu była budowa boiska wielofunkcyjnego. Należy podkreślić, że realizacja tego typu zamierzeń odbywa się zawsze przy udziale środków zewnętrznych, tak aby możliwie jak najmniej obciążały one budżet gminy. 
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 20 lipiec 2018 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
20 Października 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Budzisława, Irena,
Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin,
Witalis
Do końca roku zostało 73 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1139
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4287391
Gościmy
Aktualnie jest 63 gości online