Start
Podpisanie umowy o przyznanie pomocy na przebudowę targowiska w Bądkowie
środa, 29 listopad 2017
    W dniu 16 listopada 2017r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie  budowy i przebudowy targowisk ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.  
    W gronie 15 wniosków, które zakwalifikowały się do otrzymania dofinansowania znalazło się targowisko w Bądkowie. Jest to dobra wiadomość zarówno dla producentów, jak i dla konsumentów ponieważ  zostaną stworzone odpowiednie warunki na dotychczasowym „placu towarowym” w których mieszkańcy będą mogli nabyć świeże produkty bezpośrednio u naszych lokalnych wytwórców. Oprócz nowej nawierzchni asfaltowej, wiaty handlowej miejsc parkingowych, nowego odwodnienia i oświetlenia placu, wybudowane zostaną także sanitariaty, które będą również dostosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Zastąpią prowizoryczną kabinę typu „Toi Toi”, która jest raczej dobrym rozwiązaniem na placach budowy czy przy obsłudze imprez masowych, jednak z pewnością nie powinna pełnić funkcji toalety publicznej.
    Podpisanie przedmiotowej umowy jest zwieńczeniem wielomiesięcznych, żmudnych prac projektowych, uzyskiwania niezbędnych pozwoleń oraz opracowywania wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia. Realizacja inwestycji przewidziana jest na rok 2018.
    Modernizacja, a właściwie budowa nowego targowiska w Bądkowie jest przykładem innowacji inwestycyjnych w naszej Gminie. Pomimo wciąż dużych potrzeb w zakresie inwestycji drogowych, nasz samorząd stara się wychodzić poza pewne szablony. Ostatnią dużą inwestycją tego typu była budowa boiska wielofunkcyjnego. Należy podkreślić, że realizacja tego typu zamierzeń odbywa się zawsze przy udziale środków zewnętrznych, tak aby możliwie jak najmniej obciążały one budżet gminy.   JM

Ostatnia aktualizacja ( środa, 29 listopad 2017 )
Zainwestuj w rozwój II  Fundusze Europejskie na kursy, szkolenia, studia podyplomowe.
wtorek, 28 listopad 2017
    Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich z Włocławka zaprasza na spotkanie informacyjne pt. „Zainwestuj w rozwój II – Fundusze Europejskie na szkolenia, kursy, studia podyplomowe”,  11 grudnia 2017 r., od godziny 10.00 do 13.00, do Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim, ul. Słowackiego 8, sala 121.
    Na spotkanie zapraszamy osoby, które zainteresowane są uzyskaniem wsparcia na kursy, szkolenia, studia podyplomowe.
    W ramach projektów finansowanych z udziałem Europejskiego Funduszu Społecznego przedsiębiorcy i ich pracownicy mogą skorzystać z dofinansowania na szkolenia czy studia podyplomowe nawet do 5000 zł na osobę! Dla niepracujących dostępne  mogą być szkolenia i kursy w poszukiwanych na rynku pracy zawodach np. kurs prawa jazdy na samochody ciężarowe.  A jeśli pracujesz wkrótce będziesz mógł skorzystać  z nieoprocentowanej, częściowo umarzalnej pożyczki, nawet do 100 000zł, na szkolenia, studia podyplomowe.
    Fundusze Europejskie mają być przysłowiową wędką, dającą nowe możliwości rozwoju. Spotkanie dedykowane jest tym osobom, które widzą potrzebę nieustannego rozwoju zawodowego. Uzyskanie awansu, zdobycie pracy, rozwój firmy wymaga ciągłego dostosowywania się do otoczenia, wymagań klientów, pracodawców. W dobie gwałtownego rozwoju techniki konieczne jest ciągłe podnoszenie własnych umiejętności. Fundusze europejskie stwarzają takie możliwości m.in. poprzez  współfinansowanie szkoleń, kursów, studiów podyplomowych.
Na spotkaniu omówione zostaną wszystkie już dostępne formy wsparcia oraz te, których możemy spodziewać się w przyszłości.
Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie chęci udziału za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego pod ogłoszeniem opublikowanym na stronie  (ogłoszenie) lub telefonicznie pod numerem 54 235 67 21, 797 304 126.

Zgłoszenia przyjmujemy do 10.12.2017r. lub do wyczerpania miejsc.

Serdecznie zapraszamy!
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 28 listopad 2017 )
UWAGA !!! ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH I ELEKTRYCZNYCH
piątek, 24 listopad 2017
     W dniu 30 listopada 2017r. (czwartek) od godziny 8:00 do 16:00 w Bądkowie na placu przy Urzędzie Gminy odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych itp. Podczas zbiórki odbierany będzie zużyty sprzęt RTV i AGD (lodówki, telewizory, pralki, komputery, żelazka, czajniki elektryczne), odpady wielkogabarytowe (meble, tapczany, sofy, fotele, szafy, komody, stoły, krzesła, dywany), zużyte akumulatory oraz opony pochodzące wyłącznie z gospodarstw domowych.
     Jednocześnie prosimy o nieprzywożenie w dniu zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych, gdyż poniższe odpady odbierane są bezpośrednio z posesji po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym w firmie Zakład Gospodarki Komunalnej i Mechanizacji Rolnictwa Sp. z o.o. w Baruchowie telefon: 54 284 41 79 w ilości nie większej niż 500kg z jednej nieruchomości na rok.
     Przypominamy, że w urzędzie cały czas prowadzona jest zbiórka zużytych baterii i przeterminowanych leków. Odpady zbierane są do specjalnych pojemników ustawionych w Urzędzie Gminy w Bądkowie. JW
Informacja o zwołaniu XXIII sesji Rady Gminy Bądkowo
środa, 22 listopad 2017
    Na podstawie art. 20 ust. 1. Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. – o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1875) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuje XXIII sesję RADY GMINY BĄDKOWO, która odbędzie się w dniu 28 listopada 2017 r. (wtorek) o godz. 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie.
Ostatnia aktualizacja ( środa, 22 listopad 2017 )
Czytaj całość...
XVII edycja Szlachetnej Paczki
poniedziałek, 20 listopad 2017
    Ruszyła XVII edycja Szlachetnej Paczki.  Projektu w którym wolontariusze, zwani SuperW walczą z biedą.
   Rejon Waganiec Aleksandrów Kujawski i okolice działa prężnie jak co roku. Swoją działalnością obejmują cały powiat aleksandrowski.
   Nasi SuperW odwiedzają rodziny, by dowiedzieć się jak najwięcej o ich historii. Wiedza ta jest niezbędna, by współpraca z darczyńcami była owocna.
   Dzieje się dużo, głośno i szybko. Wielkimi krokami zbliża się również Finał Paczki - atmosfera w magazynie jest niepowtarzalna.
   Od 18.11.2017r. na stronie www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodziny w potrzebie.
Jeżeli jesteście głodni wiedzy - co? gdzie? kiedy? jak? - robimy w Paczce zapraszamy do polubienia naszej strony na facebooku:   https://www.facebook.com/paczkawaganiec/ 

Julia Włodarska

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 20 listopad 2017 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
24 Lutego 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bogurad, Bogusz,
Boguta, Bohusz,
Lucjusz, Maciej,
Piotr
Do końca roku zostało 311 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1043
Odnośniki: 101
odwiedzających: 3643845
Gościmy
Aktualnie jest 70 gości online