Start
,, Wakacyjne podróże w krainę książki
środa, 29 sierpień 2012
To hasło przewodnie spotkań wakacyjnych jakie odbywały się w miesiącu lipcu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie. Spotkania z dziećmi odbywały się w pierwszym, drugim i trzecim tygodniu wakacji w każdą środę i piątek.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczestniczyła w nich spora ilość dzieci, średnio była to grupa 18 osobowa. Poznawaliśmy przygody wesołej dziewczynki Fizi Pończoszanki, czytaliśmy fragmenty Koziołka Matołka, „pracowaliśmy z wierszami '': ,,Jedziemy na wakacje'', ,,Lato '' Cz. Janczarskiego i ,,Wakacyjne rady’’ W. Badalskiej. W tematykę naszych spotkań wplatane były różne ciekawe formy pracy np.: kalambury, zgadywanki, konkursy, quizy, malowanie gąbką, rysowanie itp. Na zajęciach w GBP w Bądkowie poruszane były także inne tematy np.: ,,Bezpieczne wakacje’’- czyli, jak zachowywać się podczas czasu wolnego, aby bezpiecznie powrócić do szkoły i znajomych, ,,Moje wymarzone wakacje’’ - wspólnie z dziećmi próbowaliśmy wyobrazić sobie i opisać wakacje naszych marzeń. Na ostatnim spotkaniu poruszyliśmy kwestię bezpiecznego korzystania z Internetu. Odwiedzaliśmy najczęściej używane przeglądarki oraz strony , które są przeznaczone dla dzieci, a także wspólnie oglądaliśmy materiały edukacyjne otrzymane z Fundacji Orange poświęcone bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w Internecie.Spotkania w bibliotece zakończono słodkim poczęstunkiem i zaproszeniem do korzystania z jej zbiorów oraz z czytelni internetowej.
 
Ostatnia aktualizacja ( środa, 29 sierpień 2012 )
Czytaj całość...
ZABAWA ODPUSTOWA
czwartek, 26 lipiec 2012
Czytaj całość...
XI edycja Programu Stypendiów Pomostowych
środa, 25 lipiec 2012

Agencja Nieruchomości Rolnych z myślą o zdolnych, ambitnych mieszkańcach chcących podjąć naukę na studiach dziennych magisterskich ogłasza XI edycję Programu Stypendiów Pomostowych.   Program jest skierowany do dzieci byłych pracowników PGR, którzy byli zatrudnieni w tych gospodarstwach na umowę o pracę na okres co najmniej dwóch lat, pochodzą ze wsi lub małych miasteczek, z rodzin o niskich dochodach, zostali przyjęci na I rok studiów stacjonarnych na polskiej państwowej uczelni wyższej oraz na egzaminie maturalnym zdobyli min. 105 punktów liczbowych.

Wnioski o stypendium należy składać  on- Line na stronie www.stypendiapomostowe.pl do 17 sierpnia 2012 roku, a następnie wydrukowany dokument przekazać na adres Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Bydgoszczy do 24 sierpnia.
Celem programu jest ułatwienie młodzieży ze wsi i małych miasteczek pokonania wyjątkowo trudnej bariery związanej z rozpoczęciem nauki w szkole wyższej przez ufundowanie stypendiów w wysokości 500 zł miesięcznie na okres pierwszego roku stacjonarnych studiów magisterskich
.

Ostatnia aktualizacja ( środa, 25 lipiec 2012 )
Czytaj całość...
Szkody wyrządzone przez dziki, łosie, jelenie, daniele i sarny
piątek, 13 lipiec 2012

Koło Łowieckie „DARZBÓR"  we Włocławku informuje, że do przyjmowania zgłoszeń szkód wyrządzonych przez zwierzęta łowne (dziki, jelenie, daniele i sarny) w uprawach i płodach rolnych na terenie Gminy Bądkowo uprawnieni są:

  •  Ryszard Balcerkowski zam. Łęgska 1a, 87-800 Włocławek
  • ·Grzegorz Płażewski zam. Lipiny B 4, 87-880 Brześć Kujawski.

Właściciele uszkodzonych przez w/w gatunki zwierzyny upraw lub płodów rolnych zgłaszają szkody w formie pisemnej w terminie 3 dni od dnia jej stwierdzenia. 

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 13 lipiec 2012 )
Czytaj całość...
Wakacje w GOK
wtorek, 03 lipiec 2012
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
20 Lutego 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Euchariusz,
Eustachy,
Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła,
Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało 315 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1196
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4758908
Gościmy
Aktualnie jest 109 gości online