Start
Przyroda to kawałek naszej małej Ojczyzny
czwartek, 04 kwiecień 2013
Dziś znalazł finał śmiały pomysł dostania się na XIX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Odbyła się w naszej szkole debata zatytułowana "Przyroda to kawałek naszej małej Ojczyzny. Co my możemy zrobić dla ochrony środowiska w naszej szkole, gminie?". Przebieg debaty podzieliłyśmy na dwie części - uczniowską, w której uczniowie opowiadali o akcjach ekologicznych przeprowadzonych w ich podstawówkach, oraz o pomysłach na przyszłość i dyskusyjną z udziałem dorosłych. Nasze zaproszenie ku wielkie radości przyjęli: Wójt Gminy Bądkowo - Pan Janusz Zaremba, Przewodnicząca Rady Gminy - Pani Halina Kurdupska, Wiceprzewodniczący Rady Gminy - Pan Marcin Wesołowski, Przewodniczący Gminnej Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska - Pan Marek Jankowski, Proboszcz Parafii Łowiczek - Ksiądz Krzysztof Kaźmierczak, Przewodnicząca Gminnej Komisji Oświaty - Pani Barbara Kurzyp, Doktor - Pan Tomasz Kumor, Prezes Zarządu firmy EKOSKŁAD w Służewie - Pan Maciej Bartoszek oraz Agnieszka Kowalik, Pan Przemysław Hofman Odpowiedzialny za Gminną Oczyszczalnie Ścieków, oraz grono pedagogiczne i uczniowie Publicznego Gimnazjum w Bądkowie.
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 08 kwiecień 2013 )
Czytaj całość...
Zaproszenie na debatę
wtorek, 02 kwiecień 2013

Zaproszenie

 Mamy przyjemność zaprosić w czwartek 4 kwietnia o godz. 11:00 na debatę pt. „Co możemy zrobić dla ochrony środowiska w naszej gminie?” organizowaną przez młodzież Publicznego Gimnazjum  w Bądkowie w ramach projektu „XIX Sesja Sejmu dzieci i młodzieży – lokalny ekorozwój.

Będziemy wdzięczne za każdą propozycję i uwagi dotyczące spraw do omówienia podczas debaty. Zapraszamy do ich zgłaszania na naszym blogu: www.gimbadkowoekologia.blogspot.com

Kinga Krajewska, Ola Krajewska i Andżelika Szafrańska
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 02 kwiecień 2013 )
Życzenia WIELKANOCNE...
czwartek, 28 marzec 2013


Z Okazji Świąt Wielkanocy składamy wszystkim

Mieszkańcom oraz Gościom odwiedzającym Gminę Bądkowo

najserdeczniejsze życzenia.

Niech ten szczególny okres będzie dla wszystkich

czasem zadumy, wyciszenia, wypoczynku

i prawdziwej radości.


 

 Przewodnicząca Rady                                     Wójt Gminy

      Halina Kurdupska                                        Janusz Zaremba

 .........................................................................................................................................

Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 28 marzec 2013 )
Wypowiedzenie umowy z dotychczasowym odbiorcą odpadów komunalnych
czwartek, 21 marzec 2013

Zgodnie z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach od dnia 01.07.2013 r. Gmina Bądkowo przejmie odpowiedzialność za odbiór, transport, zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości.

W tym celu Gmina zawrze umowę z firmą wyłonioną w przetargu publicznym i zadba o to, by firma ta spełniała wysokie standardy i dawała gwarancję sprawnego działania całego systemu odbioru.

W związku z powyższym właściciele zamieszkałych nieruchomości, aby uniknąć ponoszenia podwójnych kosztów związanych z odpadami powinni wypowiedzieć dotychczas obowiązujące umowy w zakresie odbioru odpadów komunalnych zawartych z firmami zajmującymi się odbiorem odpadów.

Właściciele nieruchomości zamieszkałych winni zadbać o to, aby dotychczas obowiązujące umowy zostały wypowiedziane ze skutkiem na dzień 30 czerwca 2013 r.

W związku z tym należy:
• sprawdzić na jaki czas, określony, czy nieokreślony zawarta została umowa;
• sprawdzić termin wypowiedzenia w dotychczasowej umowie (niektóre firmy mają długie 3-miesięczne okresy wypowiedzenia);
• złożyć dotychczasowemu odbiorcy odpadów pisemne wypowiedzenie świadczonych usług;
• wyposażyć nieruchomość w pojemniki służące do zbierania odpadów komunalnych.

W przypadku nieruchomości niezamieszkałych, na których prowadzona jest działalność gospodarcza i powstają odpady, właściciel nieruchomości zawiera umowę na odbiór tych odpadów we własnym zakresie na dotychczasowych zasadach. 

Wzór wypowiedzenia umowy

Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 21 marzec 2013 )
Informacja o zwołaniu XVI Sesji Rady Gminy Bądkowo
wtorek, 19 marzec 2013
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tj. z 2001 r. Dz. U. Nr 142 poz. 1591 z późniejszymi zmianami) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuję XVI Sesję Rady Gminy Bądkowo w dniu 27 marca 2013 r. (środa) o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie.

INFORMACJA

Ostatnia aktualizacja ( środa, 20 marzec 2013 )
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
20 Lutego 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Euchariusz,
Eustachy,
Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła,
Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało 315 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1196
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4758901
Gościmy
Aktualnie jest 108 gości online