Start
Złóż PIT w GOK-u
piątek, 14 marzec 2014
 
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 14 marzec 2014 )
Życzenia z okazji Dnia Kobiet
środa, 05 marzec 2014
Ostatnia aktualizacja ( środa, 05 marzec 2014 )
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w BĄDKOWIE
piątek, 28 luty 2014
WYCIECZKA EDUKACYJNA UCZNIÓW

Czytanie to wartość ponadczasowa, uczy, bawi, wychowuje, inspiruje, wyjaśnia, pomaga zrozumieć, fascynuje, uruchamia wyobraźnię, doskonali uwagę i pamięć, rozwija umiejętność komunikacji z innymi, poszerza słownik. Dlatego też nadrzędnym celem spotkania z uczniami klasy II Szkoły Podstawowej w Bądkowie, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w dniu 26.02.2014, była chęć rozbudzenia w dzieciach zapału i zamiłowania do książek tak, aby czytanie stało się przyjemnością i potrzebą intelektualną.  Dzieci, którym nauka przychodzi bez trudności to te, którym rodzice czytali książki od wczesnego dzieciństwa i te, których rodzice sami dużo czytają.

Dla większości uczniów było to pierwsze spotkanie z biblioteką publiczną. Pani bibliotekarka Tamara Skowrońska w bardzo przystępny sposób opowiedziała drugoklasistom o bibliotece, sposobie zapisania się do biblioteki i korzystania ze zbiorów oraz pracy bibliotekarza. Zapoznała dzieci z regułami poszanowania książki oraz przedstawiła etapy jej powstania począwszy od pisarza poprzez ilustratora, wydawcę do drukarza. Dzieci poznały nowe terminy związane z książką i biblioteką. Dowiedziały się również czym różni się biblioteka publiczna od biblioteki szkolnej. Uczniowie w czasie spotkania wykazali się dużą aktywnością, chętnie zadawali pytania, oglądali przygotowane dla nich książki a na zakończenie doskonale się bawili odgadując zagadki związane z książką i biblioteką.

Mamy nadzieję, że spotkanie to zaowocuje w przyszłości i przełoży się na żywe zainteresowanie książką i rozwój czytelnictwa.
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 28 luty 2014 )
Czytaj całość...
FERIE w BIBLIOTECE - 2014
środa, 19 luty 2014

Miło i wesoło – tak przebiegały zajęcia zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną  w Bądkowie w okresie ferii zimowych dla najmłodszych dzieci. 11 osobowa  grupa dzieci  w wieku  5 -6  lat uczestniczyła w spotkaniach w bibliotece, które przebiegały pod hasłem  „My się zimy nie boimy w bibliotece ją spędzimy”.

Tematy  spotkań: „Zimowa aura”, „Walentynkowe spotkanie”,” Kolorowe zakładki,” ”Internet-nadmierne korzystanie z sieci i komputera” były różnorodne, a formy pracy bardzo urozmaicone. Pogadanki, głośne czytanie, dyskusje, rozwiązywanie krzyżówek, udział w zgadywankach czy wreszcie prace plastyczne. I tak spod dziecięcych rączek powstały ciekawe prace – krajobraz zimowy z bałwankiem wykonanym z płatków kosmetycznych, laurki z życzeniami walentynkowymi czy też kolorowe zakładki do książek.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w naszych spotkaniach. Z przyjemnością przyjęły zaproszenie na zajęcia, które będą organizowane w okresie wakacji letnich.

Ostatnia aktualizacja ( środa, 19 luty 2014 )
Czytaj całość...
Zaproszenie
piątek, 24 styczeń 2014
Czy w Bądkowie można pisać o wojnie w Afganistanie?
 
    
Prowadzący i studenci-seniorzy, słuchacze Uniwersytetu Ludzi Aktywnych działającego przy Publicznym Gimnazjum w Bądkowie, zapraszają na spotkanie z panem Marcinem Ogdowskim dziennikarzem, który od trzech lat na swoim blogu: zAfganistanu.pl relacjonuje codzienne życie polskich żołnierzy na misjach w Afganistanie. Pan Marcin był kilka razy w Afganistanie i jak mało kto poznał prawdziwe oblicze misji, trud, wysiłek i skalę zagrożenia polskich żołnierzy, z jakim każdego dnia mają tam do czynienia. Na początku stycznia na łamach „Gazety Pomorskiej” uważni czytelnicy mogli poznać pana Marcina z artykułu Romana Laudańskiego: „Rok ostatni.” Pan Marcin jest również autorem książki „Z Afganistanu.pl. Alfabet polskiej misji” Zabiegamy o to, aby można było podczas spotkania kupić tę książkę i uzyskać osobisty wpis autora. A dlaczego pan Marcin kończąc swą afgańską narrację napisał: Marcin Ogdowski. Kraków-Bądkowo, wrzesień 2011dowiecie się Państwo, zadając to pytanie autorowi w sobotę 1 lutego o godzinie 11:00 w naszym gimnazjum. Zapraszamy! 

Korzystając z okazji, zapraszamy wszystkich seniorów z naszej gminy na nasze zajęcia: multimedialne wykłady z historii, podstawy informatyki i języka niemieckiego, na podobne do tego spotkania z ciekawymi ludźmi oraz wycieczki. Udział w zajęciach naszego uniwersytetu jest całkowicie bezpłatny.
Najbliższe spotkania: piątek 7 i 21 lutego – godz. 16:00, oraz w piątki 7 i 21 marca również od godziny 16:00. (J.N)
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 24 styczeń 2014 )
<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
20 Stycznia 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Dobiegniew, Fabian,
Sebastian
Do końca roku zostało 346 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4646851
Gościmy
Aktualnie jest 74 gości online