Start
Dożynki Gminno - Parafialne 2013
piątek, 16 sierpień 2013
Wakacje na wesoło
piątek, 16 sierpień 2013
Dobiegły końca „Wakacje na wesoło” organizowane dla dzieci w wieku od 9 do 14 lat przez Gminny Ośrodek Kultury. Z zajęć, które odbywały się przez miesiąc lipiec od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00, korzystało  nieodpłatnie ponad 35-ro podopiecznych. Dzieci doskonale się bawiły, aktywnie spędzając wolny czas. Były zabawy ruchowe w sali widowiskowej i na powietrzu, zajęcia plastyczne, muzyczne(karaoke), taneczne, edukacyjno-profilaktyczne, kalambury, gry planszowe, seans filmowy, spotkania z zaproszonymi gośćmi, min. z policjantami, z pracownikami ODR z Minikowa, z lekarzem weterynarii. Największą frajdą były jak zawsze wycieczki : do  Aqua Parku w Wielkiej Nieszawce i do Zaurolandii w Rogowie. Miesiąc wakacji szybko minął i trzeba było się rozstać. Niektórzy już zadeklarowali swoją chęć uczestnictwa w przyszłym roku. To bardzo cieszy, ponieważ organizowanie tego typu zajęć najwidoczniej jest potrzebne . Wobec tego, do zobaczenia za rok.
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 19 sierpień 2013 )
WAKACJE W BIBLIOTECE
środa, 07 sierpień 2013

Tegoroczne zajęcia wakacyjne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bądkowie odbyły się pod hasłem W bibliotece się nie nudzę”. Było to pięć spotkań z dziećmi w wieku 6-12 lat. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Brało w nich udział od 25 do 30 osób. Zarówno tematy spotkań jak i ich forma były bardzo zróżnicowane. Pierwsze spotkanie z dziećmi „ABC emocji” dotyczyło okazywania uczuć i emocji, a oparte zostało na książce Marcina Brykczyńskiego i Lidii Głażewskiej - Dańko pod tytułem „Jedna chwilka uczuć kilka czyli z uczuciem o uczuciach”. Kolejne tematy spotkań to : „Jesteśmy dobrze wychowani. Magiczne słowa.”, ”W krainie bajek”,” Zdobywanie sprawności podróżnika” czy „Mój przyjaciel Necio”. Uczestnicy spotkań brali udział w zajęciach plastycznych, zabawach ruchowych, zgadywankach, rozwiązywali kalambury, napisali wspólnie bajkę oraz oglądali książki z postaciami z bajek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z Internetem. Uczestnicy uświadomili sobie jakie korzyści daje nam to ogólne źródło wiedzy, a także jakie zagrożenia czyhają na internautów. Wyszukiwali najczęściej odwiedzane strony i zapoznali się z katalogiem bezpiecznych stron internetowych przeznaczonych dla ich grupy wiekowej.

Ostatnia aktualizacja ( środa, 07 sierpień 2013 )
Harmonogram wywozu odpadów
wtorek, 30 lipiec 2013
 
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 30 lipiec 2013 )
Słownik biograficzny badkowian w wersji PDF
środa, 24 lipiec 2013
Wobec dużego zainteresowanie słownikiem biograficznym napisanym przez badkowskich gimnazjalistów w trzyletnim projekcie „Nie odejdą w niepamięć”, realizowanym w Gminym Ośrodku Kultury, udostępniamy naszą publikację w wersji PDF, wyrażając równocześnie zgodę na jej niekomercyjne pobieranie, kopiowanie i drukowanie. Będziemy wdzięczni za wszlkie uwagi, sprostowania i uzupełnienia do zamieszczonych w słowniku biogramów. Bardzo zależy nam na informacjach, oraz udostępnieniu dokumentów i fotografii dotyczących udziału mieszkańców naszej gminy w wojnie obronnej 1939 r. oraz w walkach na wszystkich frontach II wojny. Informacje można udostępnić do skopiowania w GOKu lub przesłać drogą elektroniczną   lub do koordynatora projektu .(JN)

Słownik biograficzny bądkowian
Ostatnia aktualizacja ( środa, 24 lipiec 2013 )
<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
20 Października 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Budzisława, Irena,
Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin,
Witalis
Do końca roku zostało 73 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1139
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4287322
Gościmy
Aktualnie jest 66 gości online