Start
Pies do adopcji
piątek, 01 grudzień 2017
    Urząd Gminy w Bądkowie poszukuje kochającego właściciela dla ślicznej, młodej suczki, na razie bezimiennej, ale wszystko w Państwa rękach :).  Suczka jest młodym, bardzo radosnym oraz towarzyskim pieskiem, bardzo szybko przywiązuje się do człowieka. Ceni sobie bliskość człowieka, jest łagodna i pogodna. Przy czułym i cierpliwym właścicielu z pewnością odkryje uroki posiadania domu. Ten piękny pies prawdopodobnie jest rasy labrador. Mimo, że czeka w jej oczach tli się iskierka nadziei. Nie pozwól aby zgasła… 
Urząd Gminy zapewni pieskowi sterylizację, odrobaczenie, wszelkie obowiązkowe szczepienia oraz worek karmy na dobry początek.
Suczkę można obejrzeć w Urzędzie Gminy w Bądkowie!
Osoby chętne prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Bądkowo 54 27 24 100 wew. 47.
Pamiętaj, pies to nie zabawka! Czekamy tylko na odpowiedzialne i zdecydowane osoby.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 05 grudzień 2017 )
Czytaj całość...
Bez prądu
piątek, 01 grudzień 2017
W dniu  6.12.2017 w godz. 8.00-14.00 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla odbiorców zasilanych ze stacji transformatorowej WÓJTÓWKA 1.
Aby sprawdzić szczegółowe informacje dotyczące bieżących przerw w dostawie energii elektrycznej - kliknij w link http://www.energa-operator.pl

Tadeusz Domański
Technik ds. Zarzązdania Usługami Sieciowymi
Dział Zarządzania Eksploatacją
Rejon Dystrybucji w Radziejowie
tel +48 56 470 63 89,
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 01 grudzień 2017 )
Podpisanie umowy o przyznanie pomocy na przebudowę targowiska w Bądkowie
środa, 29 listopad 2017
    W dniu 16 listopada 2017r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie  budowy i przebudowy targowisk ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.  
    W gronie 15 wniosków, które zakwalifikowały się do otrzymania dofinansowania znalazło się targowisko w Bądkowie. Jest to dobra wiadomość zarówno dla producentów, jak i dla konsumentów ponieważ  zostaną stworzone odpowiednie warunki na dotychczasowym „placu towarowym” w których mieszkańcy będą mogli nabyć świeże produkty bezpośrednio u naszych lokalnych wytwórców. Oprócz nowej nawierzchni asfaltowej, wiaty handlowej miejsc parkingowych, nowego odwodnienia i oświetlenia placu, wybudowane zostaną także sanitariaty, które będą również dostosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Zastąpią prowizoryczną kabinę typu „Toi Toi”, która jest raczej dobrym rozwiązaniem na placach budowy czy przy obsłudze imprez masowych, jednak z pewnością nie powinna pełnić funkcji toalety publicznej.
    Podpisanie przedmiotowej umowy jest zwieńczeniem wielomiesięcznych, żmudnych prac projektowych, uzyskiwania niezbędnych pozwoleń oraz opracowywania wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia. Realizacja inwestycji przewidziana jest na rok 2018.
    Modernizacja, a właściwie budowa nowego targowiska w Bądkowie jest przykładem innowacji inwestycyjnych w naszej Gminie. Pomimo wciąż dużych potrzeb w zakresie inwestycji drogowych, nasz samorząd stara się wychodzić poza pewne szablony. Ostatnią dużą inwestycją tego typu była budowa boiska wielofunkcyjnego. Należy podkreślić, że realizacja tego typu zamierzeń odbywa się zawsze przy udziale środków zewnętrznych, tak aby możliwie jak najmniej obciążały one budżet gminy.   JM

Ostatnia aktualizacja ( środa, 29 listopad 2017 )
Zainwestuj w rozwój II  Fundusze Europejskie na kursy, szkolenia, studia podyplomowe.
wtorek, 28 listopad 2017
    Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich z Włocławka zaprasza na spotkanie informacyjne pt. „Zainwestuj w rozwój II – Fundusze Europejskie na szkolenia, kursy, studia podyplomowe”,  11 grudnia 2017 r., od godziny 10.00 do 13.00, do Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim, ul. Słowackiego 8, sala 121.
    Na spotkanie zapraszamy osoby, które zainteresowane są uzyskaniem wsparcia na kursy, szkolenia, studia podyplomowe.
    W ramach projektów finansowanych z udziałem Europejskiego Funduszu Społecznego przedsiębiorcy i ich pracownicy mogą skorzystać z dofinansowania na szkolenia czy studia podyplomowe nawet do 5000 zł na osobę! Dla niepracujących dostępne  mogą być szkolenia i kursy w poszukiwanych na rynku pracy zawodach np. kurs prawa jazdy na samochody ciężarowe.  A jeśli pracujesz wkrótce będziesz mógł skorzystać  z nieoprocentowanej, częściowo umarzalnej pożyczki, nawet do 100 000zł, na szkolenia, studia podyplomowe.
    Fundusze Europejskie mają być przysłowiową wędką, dającą nowe możliwości rozwoju. Spotkanie dedykowane jest tym osobom, które widzą potrzebę nieustannego rozwoju zawodowego. Uzyskanie awansu, zdobycie pracy, rozwój firmy wymaga ciągłego dostosowywania się do otoczenia, wymagań klientów, pracodawców. W dobie gwałtownego rozwoju techniki konieczne jest ciągłe podnoszenie własnych umiejętności. Fundusze europejskie stwarzają takie możliwości m.in. poprzez  współfinansowanie szkoleń, kursów, studiów podyplomowych.
Na spotkaniu omówione zostaną wszystkie już dostępne formy wsparcia oraz te, których możemy spodziewać się w przyszłości.
Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie chęci udziału za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego pod ogłoszeniem opublikowanym na stronie  (ogłoszenie) lub telefonicznie pod numerem 54 235 67 21, 797 304 126.

Zgłoszenia przyjmujemy do 10.12.2017r. lub do wyczerpania miejsc.

Serdecznie zapraszamy!
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 28 listopad 2017 )
UWAGA !!! ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH I ELEKTRYCZNYCH
piątek, 24 listopad 2017
     W dniu 30 listopada 2017r. (czwartek) od godziny 8:00 do 16:00 w Bądkowie na placu przy Urzędzie Gminy odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych itp. Podczas zbiórki odbierany będzie zużyty sprzęt RTV i AGD (lodówki, telewizory, pralki, komputery, żelazka, czajniki elektryczne), odpady wielkogabarytowe (meble, tapczany, sofy, fotele, szafy, komody, stoły, krzesła, dywany), zużyte akumulatory oraz opony pochodzące wyłącznie z gospodarstw domowych.
     Jednocześnie prosimy o nieprzywożenie w dniu zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych, gdyż poniższe odpady odbierane są bezpośrednio z posesji po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym w firmie Zakład Gospodarki Komunalnej i Mechanizacji Rolnictwa Sp. z o.o. w Baruchowie telefon: 54 284 41 79 w ilości nie większej niż 500kg z jednej nieruchomości na rok.
     Przypominamy, że w urzędzie cały czas prowadzona jest zbiórka zużytych baterii i przeterminowanych leków. Odpady zbierane są do specjalnych pojemników ustawionych w Urzędzie Gminy w Bądkowie. JW
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
21 Kwietnia 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Addar, Anzelm,
Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion,
Konrad, Konrada,
Selma
Do końca roku zostało 255 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1065
Odnośniki: 101
odwiedzających: 3784016
Gościmy
Aktualnie jest 122 gości online