Start
Informacja o rozpoczęciu prac nad projektem budżetu Gminy Bądkowo na 2018 rok
poniedziałek, 11 wrzesień 2017
    Wójt Gminy Bądkowo informuje, iż rozpoczęto prace nad opracowaniem projektu uchwały budżetowej na 2018 rok oraz nad projektem Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Bądkowo na lata 2018-2023. W związku powyższym wszyscy zainteresowani mieszkańcy gminy, organizacje społeczne, radni, sołtysi mogą składać pisemne wnioski do projektu budżetu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 października 2017 roku.
    Wnioski należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy w Bądkowie.
    Każdy złożony wniosek powinien zawierać zwięźle podaną informację o tym co powinno być wykonane i w miarę możliwości określić jaka kwota powinna być na to przeznaczona.

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 11 wrzesień 2017 )
Remont świetlicy w Kalinowcu
środa, 06 wrzesień 2017
     W ostatnim czasie we wsi Kalinowiec, wyremontowana została tamtejsza świetlica. Remont obiektu przebiegał dwuetapowo. W poprzednim roku wykonano prace wewnątrz, a najważniejszą z nich była budowa sanitariatu, którego wcześniej nie było w budynku. Była to sytuacja zdecydowanie niekomfortowa dla uczestników różnego rodzaju zebrań i w dzisiejszych czasach wręcz niedopuszczalna. Przed wymurowaniem toalety oraz montażem w niej urządzeń sanitarnych, koniecznym była budowa przy obiekcie oczyszczalni ścieków w celu podłączenia odpływu. Urządzenie działa bez zarzutu od zeszłego roku a z możliwości podłączenia się mogą skorzystać lokatorzy sąsiadujący z pomieszczeniami świetlicy.
    Na przełomie lipca i sierpnia tego roku, zostały wykonane prace przy elewacji budynku (min. uzupełnienie tynków, wymiana parapetów, malowanie ścian.) Parapety zostały nam podarowane przez jednego z mieszkańców naszej Gminy, który jednak zrobił to w ramach swojej dobrej woli, a nie chęci rozgłosu dlatego pragnie pozostać anonimowy. Dziękujemy za ten gest w imieniu całego sołectwa Kalinowiec. Prace remontowe wykonane zostały przez pracowników Urzędu Gminy w ramach robót interwencyjnych.
    Koszt remontu z wyłączeniem budowy oczyszczalni ścieków wyniósł w przybliżeniu 10.000,00zł. Środki te pochodziły z funduszu sołeckiego. Jest to kolejny przykład, że wyodrębnienie z budżetu gminy funduszy sołeckich było trafną decyzją. Z roku na rok mieszkańcy poszczególnych sołectw, po pierwszych oporach, coraz śmielej i kreatywniej wykorzystują te pieniądze na swoje potrzeby i projekty związane z ich miejscowościami.

Ostatnia aktualizacja ( środa, 06 wrzesień 2017 )
Dożynki Gminno - Parafialne 2017
poniedziałek, 04 wrzesień 2017
     Dożynki to polska tradycja podziękowania rolnikom za chleb, za plony i owoce ich całorocznej pracy. Od kilku lat w Gminie Bądkowo dożynki odbywają się w ostatnią niedzielę sierpnia. Tegoroczne święto plonów miało miejsce 27 sierpnia i poprzedzone było uroczystą Mszą Świętą dziękczynną o godz. 13.00 w Kościele p.w. Św. Mateusza w Bądkowie. Następnie korowód dożynkowy na czele z Młodzieżową Orkiestrą Dętą  przemaszerował na stadion sportowy, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Starostami dożynek w tym roku byli Pani Ewa Ewelina Lewandowska z Jaranowa i Pan Roman Słowiński z Kolonii Łowiczek. Przyniesiony przez nich chleb, wypieczony z tegorocznych zbiorów, został wręczony gospodarzowi Gminy Bądkowo – Wójtowi- Panu Ryszardowi Stępkowskiemu. Niezmiennie, symbolem zebranych plonów, są wieńce uplecione z kłosów i kwiatów, które zgodnie z wieloletnią tradycją zostają przygotowane i przyniesione przez przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Bądkowo. Na tegorocznych uroczystościach dożynkowych można było podziwiać siedem przepięknych wieńców przyniesionych przez Panie z KGW z :Toporzyszczewa Starego, Biel, Jaranowa, Jaranowa Dużego, Łowiczka, Kolonii Łowiczek i Bądkowa. Po przekazaniu wieńców dożynkowych, tradycyjnie już, gospodarz dożynek, starostowie oraz przybyli na uroczystość księża z pomocą pań z KGW obdzielili wszystkich obecnych chlebem, który jest nie tylko symbolem urodzaju, ale także nadzieją na dostatek kolejnych lat. Podczas dorocznych dożynek ogłoszono także wyniki XIX edycji konkursu na najładniej ukwieconą posesję w Gminie Bądkowo w 2017 roku. Laureatką została Pani Małgorzata Paliwoda z Jaranowa, drugie miejsce zajęła Pani Krystyna Danielak z Bądkowa, trzecie Pani Krystyna Kulpa z Bądkowa i Karolina Mendel z Kol. Łowiczek, czwarte pani Paulina Wróblewska z Kalinowca. Na zakończenie części obrzędowej Dożynek Gminno-Parafialnych odbyła się część artystyczna przygotowana przez zespoły i grupy działające przy GOK w Bądkowie: pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu formacji tanecznych „Perełki” i „Show Dance”, występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz zespołu wokalnego „Czerwone Róże”. O godzinie 17.00 rozpoczął się festyn dożynkowy, podczas którego wystąpiły zespoły takie jak: Zbyszko-Band, Nieuchwytni, Dance Project, Marvel, solista Dawid Smoliński. Doroczne dożynki zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami z zespołem Unison.
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 04 wrzesień 2017 )
Modernizacja kolejnych dróg w gminie Bądkowo
czwartek, 31 sierpień 2017
     W dniach 20 lipca oraz 9 sierpnia oddano na terenie naszej Gminy kolejne przebudowane i zmodernizowane drogi. W obydwu przypadkach w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wykonawcą inwestycji było Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp.z o.o. z siedzibą w Nowej Wsi, ul. Jana Pawła II Nr 7, 87 – 853 Kruszyn.
    Pierwsze zadanie dotyczyło przebudowy tłuczniowej do tej pory drogi Nr 160716C w Jaranowie. Wieś zyskała piękny ponad pół kilometrowy odcinek, łączący drogę wojewódzką nr 252 z drogą gminną nr 160712C, która jest jednym z bardziej strategicznych ciągów gminnych na naszym terenie, ponieważ bezpośrednio łączy Gminę Bądkowo z Gminą Brześć Kuj, powiatem Włocławskim i stanowi duży skrót m.in. do Włocławka, w którym pracuje wiele osób z naszego terenu. Biorąc również pod uwagę bliskie usytuowanie zabudowy mieszkaniowej przy krawędzi przedmiotowej drogi nie bez znaczenia jest aspekt estetyczny i wyeliminowanie uciążliwego dla mieszkańców zapylenia ich domostw z kurzu unoszącego się po przejechaniu pojazdów na uprzedniej nawierzchni. Inwestycja wyniosła blisko 165.000,00 zł.
    Drugie zadanie dotyczyło remontu 2,6 km drogi gminnej 160712C Jaranowo – Jaranówek wykonanej uprzednio w technologii tzw. „sprysku” . Był to sztandarowy przykład jak nieskuteczna i nieefektywna okazała się w praktyce ta metoda przebudowy. Zupełnie zdegradowany odcinek był wykonywany zaledwie 7 a nawet 5 lat temu (realizacja kilkuetapowa) Potwierdza to jedynie słuszność obranego obecnie kursu na wykonywanie dywaników asfaltowych, na solidnej podbudowie tłuczniowej. Takim właśnie dywanikiem został wyremontowany przedmiotowy odcinek. Całość zadania kosztowała ponad 455.000,00zł. Była to jednak inwestycja konieczna ponieważ droga była w kilku miejscach zupełnie nieprzejezdna a o jej strategicznym znaczeniu w naszej infrastrukturze dróg gminnych pisaliśmy przy pierwszym zadaniu.
    Realizowane są w tym roku jeszcze kolejne inwestycje drogowe m.in. w miejscowości Olszynka, Łowiczek, Toporzyszczewo oraz Biele. O ich przebiegu będziemy informowali.  JM
Dożynki 2017
czwartek, 17 sierpień 2017
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
24 Lutego 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bogurad, Bogusz,
Boguta, Bohusz,
Lucjusz, Maciej,
Piotr
Do końca roku zostało 311 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1043
Odnośniki: 101
odwiedzających: 3643831
Gościmy
Aktualnie jest 58 gości online