Start
Otwarta Strefa Aktywności
piątek, 05 październik 2018
    Otwarta Strefa Aktywności (OSA) dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym.
    Obok istniejącego boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym powstała nowa siłownia zewnętrzna składająca się z 6 urządzeń na pylonach, strefę relaksu z czterech ławek, dwóch koszy na śmieci, stojaka na rowery, stołu do tenisa stołowego oraz tablicy kółko-krzyżyk.
    Siłownia zewnętrzna przeznaczona jest dla osób starszych, dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest to sprzęt dla stałych bywalców tradycyjnych siłowni, jak i dla tych, którzy z podobnym sprzętem nigdy wcześniej się nie zetknęli. Urządzenia są bezobsługowe, całkowicie bezpieczne, odporne na warunki atmosferyczne i próby zniszczenia. Służą do ćwiczenia całego ciała: nóg, ramion, brzucha i pleców, poprawiające koordynację ruchową, krążenie krwi, kondycję oraz pomagające w rozciąganiu się. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu gwarantuje lepsze dotlenienie organizmu, a co za tym idzie – lepsze samopoczucie. Siłownia zewnętrzna to doskonała forma spędzania czasu wolnego z przyjaciółmi lub rodziną.

Całkowita wartość inwestycji brutto: 43 889,50 zł
Kwota dofinansowania ze środków FRKF : 21 856,97 zł AN
Ostatnia aktualizacja ( środa, 10 październik 2018 )
Czytaj całość...
Kontynuacja grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieci rolników
poniedziałek, 01 październik 2018
   Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informują, że  - w ramach ochrony życia i zdrowia dzieci zamieszkujących tereny wiejskie – podjęta została decyzja o kontynuacji grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieci rolników, realizowanego przez Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.
    Dotychczasowe działania związane z taką formą ubezpieczenia dzieci spotkały się z dużym zainteresowaniem i bardzo dobrym przyjęciem wśród rolników, tak więc ich kontynuowanie jest odpowiedzią na potrzebę środowiska rolniczego.
    Dzięki działaniom prewencyjnym podejmowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz coraz bardziej powszechnemu przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w pracy rolniczej - ryzyko wypadków i ich liczba maleje. Niemniej jednak dzieci rolników, które pozostają w otoczeniu ich pracy narażone są na zwiększone ryzyko wypadków i wymagają szczególnej ochrony ubezpieczeniowej.
    Umowa ubezpieczenia będzie obowiązywała w okresie od 14.10.2018 r. do 13.10.2019 r. i jest finansowana w 100% przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Ubezpieczenie obejmuje wszystkie dzieci do lat 16, pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym z rodzicami lub opiekunami prawnymi, z których przynajmniej jedno podlega w pełnym zakresie ubezpieczeniu społecznym rolników.
    Szczegółowe informacje dotyczące zakresu ubezpieczenia, wysokości świadczeń oraz dane teleadresowe do zgłaszania szkód dostępne będą na stronach internetowych: www.krus.gov.pl i www.fsusr.gov.pl, bezpośrednio w oddziałach regionalnych i placówkach terenowych KRUS oraz pod numerem telefonu: 22 745 13 40 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00).
Informacja przekazana za pośrednictwem OR KRUS w Bydgoszczy
Doposażenie gminnego magazynu obrony cywilnej
piątek, 28 wrzesień 2018
    Zadaniem samorządów szczebla gminnego jest posiadanie magazynu obrony cywilnej. Gmina Bądkowo we wrześniu doposażyła gminny magazyn obrony cywilnej w sprzęt o wartości 10 tys. zł, który został pozyskany nieodpłatnie, bezterminowo na podstawie umowy użyczenia z zasobów Magazynu Wojewódzkiego Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Gmina pozyskała m.in.: agregat prądotwórczy z AVR o mocy 5,5 kW, zestaw pompowy z wężami tłocznym i ssawnym, wielkogabarytowe plandeki antykryzysowe na zerwane dachy, osuszacz profesjonalny, szpadle, kilofy, siekiery, kombinezony, gogle, buty, rękawice ochronne.   
    W przyszłości magazyn będzie sukcesywnie doposażany w najpotrzebniejszy sprzęt. Zasoby magazynowe będą służyły do likwidacji skutków niekorzystnych warunków pogodowych czy klęsk żywiołowych. Będą mogły być wykorzystane przez służby ratownicze np. przez gminne jednostki OSP, w związku z ewentualnym wystąpieniem ww. zdarzeń na terenie Gminy Bądkowo. Mamy nadzieję, że nie będziemy mieli okazji do korzystania z pozyskanego sprzętu, jednakże kierujemy się przysłowiową zasadą, że przezorny jest zawsze ubezpieczony. AP
Czytaj całość...
Festyn Sportowo-Charytatywny
czwartek, 27 wrzesień 2018
    W niedzielę 23 września na boisku sportowym za remizą OSP w Łowiczku odbył się Festyn Sportowo-Charytatywny zorganizowany przez Samorząd Gminy Bądkowo we współpracy z GLKS Piast, Kujawską Sekcją Ratowniczą i GOK. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury, mieszkańcy gminy Bądkowo przybyli, aby wesprzeć  to  szlachetne przedsięwzięcie, a było nim  wsparcie finansowe dla rodziny Nowaków z Łowiczka. Podczas festynu odbywały się rozgrywki w piłkę nożną i siatkówkę, były „dmuchańce” dla dzieci, koncert zespołów muzycznych DANIELO i CREATIVE, pokazy strażackie, parada motocyklistów oraz degustacja żurku, wypieków i kiełbasek z grilla. W tym miejscu organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację akcji : Paniom z KGW z  Łowiczka i Wójtówki, Paniom Sołtys z Kol. Łowiczek i Kaniewa oraz mieszkankom Kaniewa. Podziękowania kierujemy również do druhen i druhów strażaków z Żabieńca, Wysocina i Łowiczka, zespołów muzycznych, motocyklistów, sportowców, mieszkańców gminy Bądkowo oraz wszystkich darczyńców za wsparcie finansowe. Zebrana kwota w wysokości  4.095,92 złote zostanie przekazana rodzinie Nowaków z Łowiczka dotkniętej tragedią rodzinną. EM
Ostatnia aktualizacja ( środa, 26 wrzesień 2018 )
Nowa nawierzchnia drogi gminnej
środa, 26 wrzesień 2018
    W dniu 11 września został odebrany i przekazany do eksploatacji kolejny odcinek drogi gminnej nr 160705C Bądkowo – Kujawka – Wysocin. Wykonawcą wyłonionym w przetargu było Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Drogowe Sp. z o.o. z Mogilna. Wartość inwestycji wyniosła 467 988,46 zł. Nowo wybudowany odcinek łączy się z drogą wojewódzką nr 252. Wszystkie informacje na temat realizowanych inwestycji można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Bądkowo.MS
Ostatnia aktualizacja ( środa, 26 wrzesień 2018 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
17 Grudnia 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Florian, Jolanta,
Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław
Do końca roku zostało 15 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1171
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4513224
Gościmy
Aktualnie jest 97 gości online