Start
II Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory"
poniedziałek, 25 wrzesień 2017
Informacja o zwołaniu XXII sesji Rady Gminy Bądkowo
poniedziałek, 25 wrzesień 2017
    Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. – o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446 z późn. zm.) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuje XXII sesję RADY GMINY BĄDKOWO, która odbędzie się w dniu 27 września 2017 r. (środa) o godz. 13:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie.


Porządek XXII sesji Rady Gminy:
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 25 wrzesień 2017 )
Czytaj całość...
GBP w BĄDKOWIE OTRZYMAŁA DOTACJĘ NA ZAKUP KSIĄŻEK
niedziela, 24 wrzesień 2017
    Gminna Biblioteka Publiczna w Bądkowie  po raz kolejny wzięła udział w programie Biblioteki Narodowej  Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych” w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
    Biblioteka otrzymała dofinansowanie w kwocie 3 731 zł, co umożliwi zakup wielu ciekawych nowości wydawniczych. Już w tej chwili nabyliśmy pierwszą partię książek, które wkrótce będą  udostępniane czytelnikom . W związku z powyższym, wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bądkowie.
Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Krajowy Fundusz Szkoleniowy
piątek, 15 wrzesień 2017
Nowe ogrodzenie parku w Bądkowie
wtorek, 12 wrzesień 2017
    W sierpniu zostało wykonane nowe ogrodzenie Parku Gminnego w Bądkowie. W miejscu starej zniszczonej siatki, przerdzewiałych słupków i szczątkowych fundamentów, zamontowane zostały nowe segmenty ogrodzenia z drutu w kolorze zielonym wraz ze wszystkimi elementami składowymi . Całość wykonana została na podmurówce systemowej z płyty betonowej.  Wymienione zostały również na nowe dwie furtki wejściowe do kompleksu. Koszt inwestycji wyniósł w przybliżeniu 6.000,00zł. Prace montażowe wykonane zostały przez pracowników gospodarczych Urzędu Gminy oraz  osoby zatrudnione w ramach prac interwencyjnych.
    Jest to kolejny mały krok w kierunku stworzenia na terenie Bądkowa, miejsca, które będzie sprzyjało czynnemu wypoczynkowi, spotkaniom rodzinnym, spacerom oraz pełniło funkcję rekreacyjną. Cały czas na terenie parku wykonywane są na bieżąco prace pielęgnacyjne, usytuowana została przestronna altana a w szerszej perspektywie planowane są kolejne inicjatywy.
    Nowe, estetyczne ogrodzenie stało się również efektowną wizytówką przy wjeździe do Bądkowa, które jest przecież centralną miejscowością naszej gminy, gdzie skupiają się wszelkiego rodzaju instytucje, zakłady oraz handel.
    W tymi miejscu pragniemy zaapelować do wszystkich o poszanowanie naszego wspólnego dobra i o zwracanie uwagi na ewentualne akty wandalizmu, które niestety miały już miejsce w odniesieniu do wspomnianej wcześniej altany.  Musimy mieć świadomość, że Gmina jest tylko administratorem obiektów, które stanowią wspólny majątek wszystkich mieszkańców i o który należy dbać tak jak o własny.   
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 11 wrzesień 2017 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
24 Lutego 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bogurad, Bogusz,
Boguta, Bohusz,
Lucjusz, Maciej,
Piotr
Do końca roku zostało 311 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1043
Odnośniki: 101
odwiedzających: 3643840
Gościmy
Aktualnie jest 65 gości online