Start
Nowy system segregacji odpadów
środa, 19 grudzień 2018
Od 1 stycznia 2019 roku odpady komunalne będą zbierane w podziale na cztery główne frakcje:
•    PAPIER (kolor niebieski),
•    METALE I TWORZYWA SZTUCZNE (kolor żółty),
•    SZKŁO (kolor zielony),
•    BIO (kolor brązowy)
+ odpady zmieszane pozostałe po segregacji.
Dodatkowo w okresie grzewczym odbierany będzie popiół z palenisk domowych.
W ramach opłaty mieszkańcy otrzymywać będą worki do segregacji w odpowiednich kolorach od firmy odbierającej odpady. Harmonogram wywozu poszczególnych odpadów i pierwsze worki dostarczone zostaną w pierwszych dniach stycznia. Kolejne worki mieszkańcy otrzymywać będą na zasadzie worek za worek (tj. tyle ile odda pełnych tyle otrzyma pustych).  
Na odpady zmieszane mieszkańcy nie otrzymają worków, należy zbierać je w pojemnikach plastikowych lub metalowych dotychczas używanych.
Wszelkie informacje odnośnie nowego systemu segregacji odpadów dostępne są na stronie BIP Bądkowo w zakładce GOSPODARKA ODPADAMI. Zalecamy również zalogowanie się do bezpłatnego informatora sms. JW
Ostatnia aktualizacja ( środa, 19 grudzień 2018 )
"Jak przygoda to tylko w Warszawie ..."
środa, 19 grudzień 2018
    W dniu 14 grudnia 2018r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie wraz z opiekunami gościli w Warszawie. Wyjazd ten był podziękowaniem dla dzieci, które w oryginalny sposób upamiętniły setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
    W czasie tej jednodniowej wycieczki zwiedziliśmy gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zostaliśmy przyjęci przez Dyrektor Generalną MEN, Panią Joannę Szczawińską, na której ręce przekazaliśmy zaproszenie dla Pani Minister - Anny Zalewskiej do naszej szkoły. Uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami i poczęstowani obiadem w stołówce ministerstwa. Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, gdzie po uprzednim przejściu przez szczegółową kontrolę, zostaliśmy oprowadzeni po jego pomieszczeniach. Na uczniach największe wrażenie zrobiła sala kolumnowa i pięknie ustrojone choinki stojące w wielu miejscach pałacu. Po zwiedzaniu siedziby Pana Prezydenta udaliśmy się na krótki spacer po chłodnej, ale pięknie udekorowanej na święta Warszawie. Ostatnim punktem wizyty było Centrum Pieniądza znajdujące się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego. Poznaliśmy tam historię środków płatniczych, jednak największą atrakcją była możliwość dotknięcia i potrzymania sztabki złota o wartości 2 000 000 zł. Po zwiedzaniu Centrum pełni wrażeń wsiedliśmy do autokaru i przez zakorkowaną stolicę udaliśmy się w drogę powrotną.
    Wyjazd był możliwy dzięki ludziom dobrej woli. Szczególne podziękowania dla rodzica naszych uczniów, pana R. Murawskiego, który zapewnił i skoordynował wszystkie atrakcje w Warszawie oraz Wójta Gminy Bądkowo, za umożliwienie sfinansowania wyjazdu do stolicy. Niezmiernie cieszymy się, że trud pracy artystycznej naszych uczniów oraz nauczycielek p. Izabeli Lewandowskiej-Paliwody oraz p. Joanny Kwiatkowskiej został doceniony. ( L-P. M.W.)
Ostatnia aktualizacja ( środa, 19 grudzień 2018 )
Koncert charytatywny dla Klaudii
wtorek, 18 grudzień 2018
    Z ogromną przyjemnością informujemy, że podczas Koncertu Bożonarodzeniowego w dniu 16 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury, ze sprzedaży ozdób świątecznych zebraliśmy 2.603,43 grosze. Uzyskana kwota zostanie przekazana na konto fundacji na leczenie i rehabilitację Klaudii Budzińskiej z Bądkowa. Serdecznie podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wsparli tę szlachetną akcję. EM
Znaleziono psa
poniedziałek, 17 grudzień 2018
Prosimy o kontakt osoby, które mogą mieć informację o właścicielu psa
lub chcą się nim zaopiekować.

Kontakt: Urząd Gminy Bądkowo, tel. 542724100 wew. 47

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 17 grudzień 2018 )
KONCERT BOŻONARODZENIOWY
piątek, 14 grudzień 2018
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Imieniny
20 Lutego 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Euchariusz,
Eustachy,
Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła,
Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało 315 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1196
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4758753
Gościmy
Aktualnie jest 101 gości online