Start arrow Artykuły arrow Urząd Gminy arrow Bezpłatny System Informacji dla mieszkańców
Bezpłatny System Informacji dla mieszkańców PDF Drukuj
poniedziałek, 11 luty 2019
    Zachęcamy do korzystania z bezpłatnego systemu SISMS, za pomocą którego Urząd Gminy w Bądkowie przekazuje powiadamiania na telefony komórkowe. Podstawową rolą systemu jest przekazywanie informacji o zagrożeniach. System jest wykorzystywany również przy informowaniu mieszkańców o poważnych awariach wodociągowych, energetycznych, terminach odbioru odpadów itp. Ponadto są wysyłane komunikaty o wszelkich ciekawych  wydarzeniach na terenie Gminy Bądkowo związanych z promocją regionu np. cykliczne imprezy plenerowe, koncerty, zawody sportowe itp.
    Aby mieszkańcy naszej Gminy mogli bezpłatnie otrzymywać powiadomienia dotyczące ich miejsca zamieszkania, powinni zarejestrować się w systemie wysyłając na ogólnopolski numer 661 000 112 wiadomość SMS z kodem przypisanym do danej miejscowości lub zarejestrować swój numer na stronie www.sisms.pl. Osoby zarejestrowane w systemie, będą otrzymywać wiadomości SMS nie ponosząc żadnych opłat. Jedynym wydatkiem jest koszt związany z rejestracją, podczas której wysyłamy SMS-a z wybranym kodem, przy czym należy zwrócić uwagę, że w jednym SMS-ie można wpisać tylko jeden kod. Opłata za SMS-a rejestracyjnego, wynosi tyle, ile standardowy SMS u operatora z którego sieci korzystamy. W analogiczny sposób w każdej chwili możemy się wyrejestrować lub zmienić serwis informacyjny (należy wpisać kod wyrejestrowujący).
    Mieszkańcy mogą być spokojni i nie muszą się obawiać ukrytych kosztów w związku z korzystaniem z systemu, ponieważ za wysyłane wiadomości zawsze płaci Gmina! Gwarancją bezpiecznego korzystania z usługi są regulaminy dla użytkowników, w których mamy zapewnienie, że rejestrując się w Samorządowym Informatorze SMS zgadzamy się na otrzymywanie wiadomości wyłącznie autoryzowanych przez Urząd. Nie ma zatem podstaw aby obawiać się SMS-ów komercyjnych czy niechcianych spamów. System rygorystycznie przestrzega standardów RODO chroniąc dane osobowe, czyli w tym przypadku nasze numery telefonów. JW
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 11 luty 2019 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
20 Lutego 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Euchariusz,
Eustachy,
Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła,
Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało 315 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1196
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4759026
Gościmy
Aktualnie jest 102 gości online