Start arrow Artykuły arrow Urząd Gminy arrow Dotacje unijne na odnawialne źródła energii w gminie Bądkowo - OZE
Dotacje unijne na odnawialne źródła energii w gminie Bądkowo - OZE PDF Drukuj
poniedziałek, 08 październik 2018
    Szanowni Mieszkańcy gminy Bądkowo, 4 października odbyła się prezentacja dotycząca dotacji na instalacje z OZE, o której informowaliśmy we wcześniejszej publikacji. Dla osób, które nie uczestniczyły w spotkaniu poniżej zamieszczamy materiały prezentowane podczas spotkania. Do dnia 15 października do godziny 14.00 można składać ankiety deklarujące chęć przystąpienia do projektu unijnego mającego na celu  uzyskania do 50% kosztów kwalifikowalnych  na instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, powietrzne pompa ciepła do c.w.u. lub kotły na pellet.
    Urząd Gminy wraz z firmą GlobalECO oszacuje ze złożonych ankiet wartość planowanych do poniesienia kosztów. W sytuacji większej liczby złożonych ankiet niż jest dopuszczalna kwota uzyskania dofinasowania z Urzędu Marszałkowskiego decydować będzie kolejność złożenia ankiet. Natomiast w przypadku bardzo małego zainteresowania i nie osiągniecia minimalnej liczby chętnych, zastrzegamy sobie możliwość odstąpienia od realizacji przedsięwzięcia.
    Złożone do Urzędu Gminy (do biura podawczego) ankiety będą podstawą do przekazania ich współpracującym z gminą audytorom z firmy GlobalECO, którzy dokonają u Państwa wizji lokalnej na posesji celem ustalenia warunków i możliwości technicznych zainstalowania mikroinstalacji OZE. Każda wizyta umawiana będzie telefonicznie, w dogodnym terminie.
Wizja i projekt obejmują:
•    Analiza stanu technicznego instalacji elektrycznej,
•    Przegląd pokrycia dachu i konstrukcji,
•    Elementy zacieniające,
•    Optymalizacja miejsca ustawienia paneli,
•    Obliczenie mocy instalacji dostosowanej do potrzeb,
•    Dobór systemu mocowania urządzeń,
•    Oszacowanie długości przewodów instalacji,
•    Prosta analiza ekonomiczna i ekologiczna inwestycji,
•    Kompleksowa wycena instalacji wraz z montażem.
   Opracowanie projektu niezbędnego do ubiegania się o dofinansowanie jest płatne (od 400zł do 600zł) i stanowi koszt zainteresowanego. Koszt opracowania jest kosztem kwalifikowanym, istnieje możliwość dofinansowania.
   Następnie po dokonaniu przez firmę GlobalECO ww. czynności i uzyskania akceptacji możliwości zainstalowania paneli fotowoltaicznych zdecydujecie Państwo czy bierzecie udział w dalszej realizacji projektu poprzez złożenie deklaracji do Urzędu Gminy. Deklaracje będą rozdawane podczas wizji lokalnej przez firmę GlobalECO. JW
Załączniki:

- Link do ankiety elektronicznej – www.globaleco.pl/oze

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 08 październik 2018 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
20 Lutego 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Euchariusz,
Eustachy,
Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła,
Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało 315 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1196
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4758760
Gościmy
Aktualnie jest 103 gości online